Oni odpowiadają….

Trzeba przyznać, że ostatnimi czasy Ministerstwo stara się odpowiadać na nasze pisma. Chociaż dynamika tych odpowiedzi zdecydowanie się zmniejszyła, to fakt pozostaje faktem. Właśnie otrzymaliśmy nie tyle odpowiedź, ile komentarz do LISTU OTWARTEGO wysłanego we wrześniu 2020. Jak pamiętacie, dokładnie sprecyzowaliśmy problemy i nasze oczekiwania. Z treści listu podpisanego przez Pana Rafała Webera niestety niewiele wynika. To trochę tak, jakbyśmy czytali podobne odpowiedzi z Ministerstwa Infrastruktury sprzed 10 czy 15 lat. Odpowiedź jest, ale wyjaśnienia tam zawarte dotyczą jakby innych spraw, nie związanych z naszym listem. Trudno teraz dociekać, dlaczego tak a nie inaczej się stało, ale mamy nadzieję, że spotkanie z przedstawicielami ministerstwa wszystko wyjaśni.

Zapowiedź takiego spotkania mamy w ostatnim akapicie nadesłanego pisma. Oczywiście, z naszej strony wystosowaliśmy już pismo, w którym miedzy innymi wnosimy o jak najszybsze ustalenie terminu takiego mityngu czy to w formie bezpośredniej czy też on-line. Miejmy nadzieję, że szczepionki szybko zadziałają i cała struktura ministerialna ruszy pełną parą.

Oczywiście wciąż czekamy na odpowiedź między innymi na naszą propozycję zmiany rozporządzenia ds wynagradzania egzaminatora, które to w niezmienionej formie funkcjonuje od 2013 roku.

Ostatnio też przesłaliśmy zapytanie do Ministra Infrastruktury w sprawie organizacji warsztatów okresowych dla egzaminatorów. Temat ten budzi nasze kontrowersje między innymi dlatego, że z każdym kolejnym rokiem ich zakres, forma i merytoryka w niektórych ośrodkach egzaminowania sięga dna. Praktyka ta niestety upowszechnia się w całym kraju. Organizacja warsztatów jest w gestii dyrektorów WORD-ów, a skoro tak, to niestety w wyniku “usprawiedliwionych cięć finansowych” stały się “kością do ogryzania”, na której już teraz niewiele co zostało. W związku z tym wystosowaliśmy pismo ze stosownym opisem sytuacji. Treści tych pism znajdziecie w tym artykule, a komentarz do nich przesyłajcie na adres mailowy sekretarz@kse-egzaminator.pl.

D.C.