2022-05-23

Problem wspólny, a jednak rozłam w środowisku trwający od lat utrudniał wspólne działanie na rzecz naszego, egzaminacyjnego środowiska. Jednak w obliczu zbliżającego się załamania systemowo-ekonomicznego działalności ośrodków egzaminowania pojawiła się możliwość porozumienia. Poniżej prezentujemy list Prezesa RG KSE i przewodniczącego Komitetu Egzaminatorów RP skierowanego do przedstawiciela Krajowego Stowarzyszenia Dyrektorów WORD. Tylko wspólny głos całego środowiska może przynieść oczekiwane efekty, bo Ministerstwo ciągle w kontrze…

25 maja 2022 odbyło się spotkanie Rady Głównej KSD, na której miały się odbyć wybory nowego/starego prezesa. Tym razem przedstawiciele ośrodków egzaminowania nie doszli do porozumienia i nie wybrano nikogo. Ustalono nowe zebranie wyborcze w miesiącu wrześniu. Zobaczymy.

W naszej sprawie to i tak niczego nie zmienia. Oczekujemy na odpowiedź ze strony Zarządu KSD.

Tak czy owak, bez względu na odpowiedź lub jej brak ze strony KSD, nasze sprawy wymagają podjęcia zdecydowanych działań. Dlatego też w przekonaniu Zarządu naszego Stowarzyszenia oraz Kolegów Komitetu Egzaminatorów RP będziemy kontynuowali objętą drogę by osiagnąć cel. Jak sami dobrze wiecie, są nimi postulaty ujete w Petycji 2021, ale też i inne sprawy od wielu lat nurtujące nasze środowisko. Będziem Was informowali o postępie naszych prac.