2020-11-12

Propozycji zmiany do rozporządzenia w spr. egzaminowania kandydatów na kierowców…

Zgodnie z obietnicą prezentujemy w niniejszym artykule opinię Krajowego Stowarzyszenia Egzaminatorów dotyczącego propozycji zmian do rozporządzenia w sprawie egzaminowania z dnia 22-10-2020r. Nasza opinia jest zbieżna z opiniami innych organizacji zrzeszających ludzi z naszego środowiska szkoleniowo egzaminacyjnego. Proponujemy zapoznać się z treścią tego dokumentu.

Zamieszczamy też linki do dokumentów w omawianej sprawie przygotowanych przez:

To, jakie będą efekty przesyłanych opinii zależy w głównej mierze od osób decyzyjnych i opiniotwórczych w Ministerstwie. Z naszego smutnego doświadczenia wiemy, że większość /o ile nie wszystkie/ naszych pism, wniosków, postulatów skończyło w koszu lub jako podstawka pod kwiatki.

Czy tak się stanie teraz? Zobaczymy, czy zwycięży doświadczenie, rozsądek i wartości społeczne czy też interesy “z maksymalnym wynikiem finansowym” w tle. A swoją drogą ciekawi nas, jaką opinię przesłało KSD reprezentujące grupę dyrektorów ośrodków egzaminowania.

Czy ta partia szachów, w której na szali jest bezpieczeństwo i życie ludzi, będzie rozstrzygnięta z korzyścią dla białych czy czarnych?

DC